آگهی

نهم شهریورماه مرحله استانی چهل‌ و پنجمین مسابقات سراسری قرآن در اصفهان برگزار می‌شود

آستان مقدس امامزاده سیدمحمد(ع) خمینی‌شهر در روز ۹ شهریورماه، میزبان مرحله استانی چهل‌وپنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم با شرکت ۵۱۱ نفر در رشته‌های بخش آوایی است.


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان حمید بخشی، رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در گفت‌وگو با ایکنا از اصفهان اظهار کرد: مرحله استانی چهل‌وپنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در رشته‌های آوایی، ۹ شهریورماه سال جاری در آستان مقدس امامزاده سیدمحمد(ع) خمینی‌شهر برگزار می‌شود و اختتامیه آن نیز بعد از نماز مغرب و عشا با حضور مسئولان استانی برگزار خواهد شد.

وی افزود: با پایان یافتن مرحله شهرستانی این دوره از مسابقات، ۵۱۱ نفر در رشته‌های قرائت ترتیل، قرائت تحقیق، حفظ پنج جزء، حفظ ۱۰ جزء، حفظ ۲۰ جزء و حفظ کل به مرحله استانی راه یافتند که از این تعداد، ۳۰۲ نفر آقا و ۲۰۹ نفر خانم هستند.

رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه استان اصفهان اضافه کرد: رقابت در رشته‌های اذان ویژه آقایان، دعاخوانی و همسرایی از مرحله استانی آغاز می‌شود و بر این اساس در استان اصفهان، ۱۱۰ نفر در رشته اذان، ۱۹۲ نفر در رشته دعاخوانی شامل ۱۰۸ نفر آقا و ۱۲۵ نفر خانم و چهار گروه در رشته همسرایی شامل سه گروه از آقایان و یک گروه از بانوان ثبت‌نام کرده‌اند که اجرای آنها در روز ۹ شهریورماه سال جاری ضبط و برای داوری به سازمان اوقاف و امور خیریه ارسال می‌شود.

وی ادامه داد: در رشته‌های بخش معارفی، یک هزار و ۲۴۵ نفر شامل ۳۲۰ نفر آقا و ۹۲۵ نفر خانم ثبت‌نام کرده‌اند که پیش‌آزمون این رشته‌ها دیروز، ۲۴ مردادماه همزمان با سراسر کشور به‌صورت مجازی برگزار شد و آزمون اصلی نیز در رشته‌های ترجمه و مفاهیم صحیفه سجادیه و ترجمه و مفاهیم نهج‌البلاغه، ۲۶ مردادماه و در رشته تفسیر عمومی، ۲۷ مردادماه برگزار می‌شود. داوطلبان برای شرکت در این آزمون باید به نشانی https://azmoon.kavano.org مراجعه و در قسمت نام کاربری، کد ملی و برای رمز عبور، شماره موبایل ثبت شده در سامانه ثبت‌نام را وارد کنند.