اخبار

آموزش قرآن به بیش از ۵ هزار آموزگار بوشهری در طرح اتقان

به گزارش اتقان، به نقل از ایکنا، محمد ادیب‌نیا، مدیرعامل اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های فرهنگی ـ مردمی قرآن و عترت بوشهر، در مورد شیوه اجرای طرح اتقان در این استان که مجری آن اتحادیه مؤسسات قرآنی استان است، گفت: پنج مدیرکل آموزش و پرورش، منتخب استان‌های پایلوت، امروز در اردوگاه شهید باهنر تهران با معاون پرورشی وزیر آموزش و پرورش درباره کم و کیف طرح جلسه خواهند داشت.


وی افزود: اینکه جزوه‌ها و کتب آموزشی باید از طرف اتحادیه قرآنی یا آموزش و پرورش تعیین شود، هنوز مشخص نیست، همچنین اطلاعات دقیقی درباره نحوه تدریس وجود ندارد که تا آخر هفته این اطلاعات مشخص خواهد شد.

مدیرعامل اتحادیه قرآنی بوشهر اظهار کرد: در این استان، ۱۷ مؤسسه قرآنی از میان مؤسسات برتر استان، برای اجرای طرح شناسایی و اطلاعات آن‌ها احصا و به اتحادیه کشوری مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت ارسال شده است. طبق آمار پنج هزار و ۱۰۶ معلم در مدارس دولتی و غیر انتفاعی مقطع ابتدایی استان تدریس می‌کنند که نیاز است تا آموزش‌های قرآنی را ببینند.

ادیب‌نیا با اشاره به اینکه جامعه هدف طرح، تمامی آموزگاران ابتدایی است، گفت: در حال احصای آمار اطلاعات دبستان‌های استان نیز هستیم تا با هماهنگی مسئولان مدارس، آموزش‌ها آغاز و طرح به بهترین نحو اجرا شود.

وی افزود: اجرای این طرح شهریورماه آغاز می‌شود و مدت زمان ۲۴ ساعت برای اجرای آن پیش‌بینی شده است که به نظرم زمان بسیار کمی است و پیشنهاد افزایش آن را دارم.

مدیرعامل اتحادیه‌ مؤسسات قرآنی استان بوشهر عنوان کرد: روز گذشته جلسه‌ای با مسئولان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و دبیر بنیاد بین‌المللی غدیر استان درباره اعتبارات داشتیم و بنا شد آمار مؤسسات ارائه شود تا در خصوص تجهیزات و موارد دیگر مورد حمایت قرار گیرند.