آگهی

دریغ نگاشتی در فقدان یکی از اعضای جامعه قرآنی

زنده یاد شادروان حاج حسن صفری معلم، قاری و فعال هنری و رسانه ای قرآنی دهم اسفند بر اثر سانحه تصادف دعوت حق را لبیک گفت. این یادداشت مروری بر جایگاه و خدمات قرآنی این عزیز دارد.


کُلُّ مَن عَلَیها فان
دریغ نگاشتی در فقدان یکی از اعضای جامعه قرآنی
«مُعَلِّمُ الْقرآن یَسْتَغْفِرُ لَهُ كُلُّ شَیْ‏ءٍ حَتَّى الْحُوتُ فِی الْبَحْرِ»(مستدرك‏الوسائل، ج‏4، ص‏235)

وفات زنده یاد مغفور حسن صفری رضوان الله تعالی علیه بر اثر سانحه تصادف در عصر ۱۰ اسفند ۱۴۰۰ (عید مبعث) ، موجبات غم و اندوه عمیق بسیاری از دوستداران ایشان گردید.
این مرد بافضیلت و متواضع بیش از سی سال از عمر پر برکت ۴۵ ساله خود را خالصانه در راه  قرآن و ائمه معصومین علیهم السلام سپری نمودند. ایشان معلم با اخلاص و قاری قرآن، مدیحه سرای اهل بیت علیهم‌السلام و نیز صدابردار و آهنگساز برجسته نغمات دینی و قرآنی بودند و به اذعان بسیاری از استادان حوزه هنر نغمات دینی استادی کم­ نظیر در این حوزه به شمار می­رفتند.
این هنرمند برجسته قرآنی بیش از ۱۵۰۰ اثر در عرصه نغمات قرآنی و دینی تولید کرده یا در تولید آنها نقش اصلی را داشته است. جامعه قرآنی، رسانه ملی و به ویژه شبکه های قرآن و معارف سیما، رادیو قرآن و رادیو معارف مدیون زحمات این عزیز هنرمند قرآنی می باشند.
همچنین ایشان تلاوت ها و دوره های ترتیل متعددی را از قاریان برجسته و بین المللی کشور ضبط نموده است.
مرحوم صفری علاوه بر گروه همخوانی و تواشیح محمد رسول الله صلوات الله علیه سالها با گروه تواشیح محراب و نیز گروه اهل بیت علیهم السلام همکاری داشتند. همکاری ویژه و مؤثر ایشان در گروه بزرگ همخوانی و تواشیح محمد رسول الله (ص) بر کسی پوشیده نیست و صدای آسمانی و ملکوتی شان در تولید آثار این گروه از جمله صدا و تصویرهایش در اثرهای اسماء الحسنی، حسین منی و انا من حسین، یابن الکرار ، صلوات خاصه امام رضا علیه السلام، سوره های سرخ، اثر ویژه حضرت زینب س (اخت الحسین) و... هیچ گاه کهنه و فراموش نخواهد شد.
دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی با زنده ­داشت یاد و خاطره آن مرحوم و دعای جهت شفای کامل همسرشان، غفران و رحمت واسعه برای آن رحیل و اجر صابران را برای بازماندگان آن فقید سعید از حضرت حق متعال مسئلت می­نماید.